Ραδιοφωνική εκπομπή στην ΕΡΤ για την ταινία μικρού μήκους “Διδάγματα Ζωής”

Ο Αλέξανδρος Ζαούτσος, μέσα από την ραδιοφωνική εκπομπή “Καθημερινά” (ΕΡΤ Θεσσαλίας), θα πραγματοποιήσει αφιέρωμα, με αφορμή την ταινία “Διδάγματα Ζωής” που δημιούργησε το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Τρικάλων και συμμετείχε στον “9ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους, Cinema? διάβασες;;”. Θα παρευρεθούν οι τρεις υπεύθυνοι καθηγητές που ανέλαβαν το συντονισμό της δράσης (Αρετή Γρηγορίου, Δημήτρης Μπάνος, Ευαγγελία Τασούλα).

Την Τρίτη 5 Μαρτίου και ώρα 10:00 με 11:00, μπορείτε να την ακούσετε ζωντανά την εκπομπή μέσω ίντερνετ από τον παρακάτω σύνδεσμο, ή να συντονίσετε το ραδιόφωνο σας στους 98,3 στα FM.

Υπόθεση ταινίας: Πολλές αναμνήσεις ξεθάβονται από τη μνήμη της Κατερίνας στο σημερινό της περίπατο. Αναμνήσεις από το σχολείο της για την φιλία, την συνεργασία, την αλληλοβοήθεια αλλά και για κάποιες διαφωνίες ασήμαντες που τότε φάνταζαν σημαντικές?

Το τραγούδι της ταινίας: