Επίσκεψη στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής και το ΚΔΑΠ ΜΕΑ “ΗΦΑΙΣΤΟΣ”

Την Τρίτη 02 Απριλίου οι μαθητές που συμμετέχουν στην ομάδα αυτόνομης διαβίωσης με συνοδεία εκπαιδευτικών, επισκέφτηκαν το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής. Εκεί μας υποδέχτηκε ο κ. Πεταλάς όπου μας μίλησε για καλούς τρόπους κυκλοφοριακής αγωγής. Στη συνέχεια από τη Θεωρία οι μαθητές περάσανε στην πράξη με βιωματικό τρόπο.

Μετά το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής κατευθυνθήκαμε στο ΚΔΑΠ ΜΕΑ “ΗΦΑΙΣΤΟΣ” όπου η προϊσταμένη κ. Ίτσιου, μας ξενάγησε στους χώρους και μας ενημέρωσε για τον τρόπο λειτουργίας του κέντρου.

Οι μαθητές που συμμετέχουν στην ομάδα είναι: Χριστίνα Αγραφιώτη, Βασίλης Αργύρης, Αντώνης Καλογηρόπουλος, Κατερίνα Κούτουλα, Χρήστος Μόκας, Μαρία Μουρεχίδου, Κωνσταντίνος Ντούτσιας,

Τους μαθητές συνόδεψαν οι 3 εκπαιδευτικοί που συντονίζουν την ομάδα: Θανάσης Καραγεώργος, Κατερίνα Μπανιά, Βασιλική Παρασκευά.