Βράβευση του ΕΕΕΕΚ Τρικάλων για το FREE MOBILITY 2017/18

Το Σάββατο 21 Απριλίου 2018 στο Αμφιθέατρο του Υπουργείου Υποδομών Μεταφορών και Δικτύων,  μαθητές που ταξίδεψαν από όλη την Ελλάδα γιόρτασαν όλοι  μαζί το κλείσιμο της Εκστρατείας FREE MOBILITY και ECOMOBILITY.

Το ΕΕΕΕΚ Τρικάλων συμμετείχε για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά στην εκστρατεία του FREE MOBILITY με μια  πλήρως ολοκληρωμένη εργασία, με εντοπισμό και καταγραφή των προβλημάτων προσβασιμότητας στην πόλη μας και την παρουσίαση συγκεκριμένων λύσεων και προτάσεων. Ήταν μια χρονιά γεμάτη, έρευνα  δράσεις και πολλές συνεργασίες με φορείς της πόλης, υπηρεσίες και κυρίως με μαθητές  σχολικών μονάδων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Το ΕΕΕΕΚ Τρικάλων έλαβε το πρώτο Βραβείο Μουσικής Σύνθεσης και το τρίτο Βραβείο Εργασίας για την Ανεμπόδιστη και Ελεύθερη Μετακίνηση.

Οι μαθητές του σχολείου μας που συμμετείχαν στο πρόγραμμα είναι οι:

• Αγραφιώτη Χριστίνα
  • Αργύρης Βασίλης
  • Κούτουλα Αικατερίνη
  • Μόκκας Χρήστος
  • Μουρεχίδου Μαρία
  • Σδώνας Παναγιώτης

Και οι συντονιστές  του προγράμματος :

• Γρηγορίου Αρετή
  • Καραγεώργος Θανάσης