Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2020-2021

Δεν υπάρχουν σχόλια στο Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2020-2021

Την Τρίτη 22 Δεκεμβρίου 2020 πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας με (συνθήκες)  κανόνες covid-19.

Σε αυτή τη γιορτή δόθηκε έμφαση στο σημαντικό ιστορικά και κυρίως πνευματικά γεγονός της ενσάρκωσης του Χριστού και της σημασίας του για την ανθρωπότητα με το μήνυμα αγάπης και ελπίδας που μας χάρισε η γέννηση του θείου βρέφους.

Οι μαθητές μας απήγγειλαν ποιήματα

Τραγούδησαν Χιόνια στο Καμπαναριό, Άγια Νύχτα, ο Μικρός Τυμπανιστής, Τρίγωνα Κάλαντα, Πάει ο παλιός ο χρόνος και Αρχιμηνιά και Αρχιχρονιά.

Ο Άη Βασίλης μοίρασε δωράκια στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου,  δωράκια που δημιούργησαν στο εργαστήριο χειροτεχνίας.

H γιορτή μας τελείωσε με την Ανάγνωση της επιστολής προς Κορινθίους  του Αποστόλου Παύλου που αναφέρεται στην αγάπη.  μοιράστηκαν κεραμικές κατασκευές με το σχήμα της καρδιάς χαρισμένες στο σχολείο μας από ένα μικρό μαθητή δημοτικού και τον ευχαριστούμε.