Ένα διαφορετικό πρωινό!

Δεν υπάρχουν σχόλια στο Ένα διαφορετικό πρωινό!

Την Τετάρτη 29/01/20 ομάδα μαθητών του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Τρικάλων επισκέφτηκε τη Δημοτική Βιβλιοθήκη του Πνευματικού Κέντρου Τρικάλων, με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών και τη επαφή τους με τα λογοτεχνικά κείμενα, τη βιωματική προσέγγιση της γνώσης και την ανάπτυξη κοινωνικών δεξιοτήτων.

Στο χώρο της Βιβλιοθήκης οι μαθητές, με τη βοήθεια των συνοδών εκπαιδευτικών ανάγνωσαν το παραμύθι “4 μύθοι του Αισώπου” με κεντρική ιδέα “Η διαφορετικότητα μας ενώνει και μας διδάσκει την αποδοχή και τον σεβασμό”

Οι μαθητές που συμμετείχαν στη ομάδα είναι: Αγραφιώτη Χριστίνα, Κούτουλα Αικατερίνη, Σδώνας Παναγιώτης, Κατσιώπης Δημήτριος, Μόκας Χρίστος, Γκέργκι Κλόντιαν και Τρίμμη Ειρήνη. Τους μαθητές συνόδεψαν οι εκπαιδευτικοί Κακαγία Ευαγγελία, φιλόλογος, Γκάγκας Νικόλαος, μαθηματικός και Αγρογιάννη Σεραφείνα, λογοθεραπεύτρια.